Sejfy gabinetowe

Skąd podział nazw na sejfy gabinetowe, domowe, biurowe, hotelowe? Przecież każdy z tych sejfów są do siebie bardzo podobne, a często te same sejfy przynależne są do różnych grup. Zgadza się w tej chwili gabinetowe, to po prostu określenie ułatwiające wybór klientowi sejfu zgodnie z jego przeznaczeniem i miejscem montażu.

Zatem sejfy gabinetowe to po prostu bezpieczne skrzynie, odporne na włamanie w mniejszym lub większym stopniu. Najtańsze z nich wyposażone są w jeden zamek i nie mają nadanej klasy bezpieczeństwa. Kupimy je już w kwocie około 400 zł.

Sejfy gabinetowe i sposób ich montażu

Sejfy gabinetowe to tak naprawdę różnego rodzaju sejfy. Znajdziemy tu sejfy montowane do podłogi lub ściany, a także te, które możemy umieścić we wnętrzu standardowej szafy, lub po prostu postawić koło niej.

Ważny jest sposób montażu sejfu. Aby jego zawartość była bezpieczna taki sejf należy przymocować kołkami do stabilnej i mocnej ściany lub podłogi. Trzeba o tym pamiętać kierując się miejscem zamontowania sejfu.

Gdzie kupić sejfy gabinetowe?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, sejfy gabinetowe kupimy praktycznie w każdym sklepie oferującym produkty bezpieczeństwa, a coraz częściej do kupienia są także po prostu w marketach. Bardzo ważne jest by zwrócić uwagę na to jaki produkt kupimy. Chodzi tu o producenta i ewentualnie certyfikaty bezpieczeństwa sejfu.

Bardzo często zdarza się, że tanie sejfy jest w stanie otworzyć praktycznie każdy, kto posiada nawet akumulatorowe narzędzia. Dlatego przy zakupie zadbajmy o to, aby dany sejf był po prostu znanej firmy, która zajmuje się produkcją sejfów od lat.

A jeżeli mowa już o bezpieczeństwie, to kupmy sejf z klasą bezpieczeństwa. Klasa bezpieczeństwa określa odporność na łamanie do sejfu. Tutaj nie warto oszczędzać.